24TimeZones.com World Time Clock & Map

Dünya Saati - dünya saat kaçta?

Saniye ve Dünya saat dilimleriyle özelleştirilebilir dünya saati

LOADING

Dünya Saatleri ve Haritamız Hakkında

Dünya Saatleri Saatimiz ve Haritamız iki görünüme sahiptir. Zaman farkı için vazgeçilmez bir yardımcı programdır. hesaplama. Farklı yerlerdeki zamanı karşılaştırmak için sağ üstteki "Ayarlar" butonuna tıklayın.

global Küresel Saat Dilimi Haritamız artık dünyanın her yerinde saati göstermektedir. Harita ayrıca Gündüz, gece ve gece yarısını gerçek zamanlı olarak yansıtır.

clock Farklı konumlarda çevrimiçi konferanslar ayarlamak için Dünya Saatini özelleştirin dünyanın en uygun zamanını paylaşın.

Kullanıcılarımız zamanı çoğunlukla bu konumlardan dönüştürür

Dünya Saati ve Tarihi Hakkında Genel Bilgiler

Dünya Saat Dilimleri

Dünya birkaç saat dilimine bölünmüştür. Çoğu saat dilimi tam olarak bir saat aralıklıdır ve kural, yerel saatini UTC veya GMT'den fark olarak hesaplar. Birçok yerde bunlar ofsetler DST geçişleri nedeniyle yılda iki kez değişir.

Her ülkenin belirli bir standart zamanı olabilir yine de dünya işbirliği için daha uygunsa. Standart saat dilimi bir bölge yerel veya ulusal makamların belirli bir hedef için zamanı birleştirdiği yerler. Saat dilimleri itaat etmek boylama ilişkin belirli kurallar.

GMT ve UTC

Greenwich Mean Time'ın uygulanması, diğerlerinin saat dilimini belirlemenin ilk adımıdır. GMT + 0 açısından ülkeler, Koordineli Evrensel Zaman (UTC) kavramı tasarlanırken -e daha doğru bir zaman tutma sistemi sağlar. Bununla birlikte, bu zaman standartlarının her ikisi de yaygın olarak dünyada benzer bir zaman koordinasyonu amacıyla kullanılır.

GMT ve UTC terminolojisindeki farklılıklar, uluslararası alanda hala kafa karışıklığı yaratmaktadır. işbirliği. UTC daha doğru bir zaman standardı olarak tanıtılmış olsa da, sıçramanın gerçekleşmesi saniye evrensel zaman senkronizasyonunun kusurlarını gösterdi.

Günışıgından yararlanma süresi

Yaz Saati Uygulaması (DST) kavramı Benjamin Franklin tarafından önerildi ve şu anlama gelir: ilerleyen Gündüz süresini iyileştirmek için bölge veya bölge içindeki standart saat bir saat kadar. Tipik olarak saatler ilkbaharda bir saat ileri ve sonbaharda geriye doğru ayarlanır.

Sonuç olarak, standart saatte UTC + 3'ü gözlemleyen bir konum DST sırasında UTC + 4'tür; bir yer -de Standart saatte UTC 6, DST sırasında UTC at 5'tedir. Saat vardiyaları genellikle hafta sonları hafta içi programlardaki kesintileri azaltmak için.

ÖÖ / ÖS

Bu kısaltmalar, saati kullanmak yerine 12 saatlik biçim biçiminde tanımlamak için kullanılır. 24 saatler. O günün iki döngüsü olduğu göz önünde bulundurulduğunda, AM ve PM, günden önce veya sonra günün ortasında.

12 saatlik zaman biçimindeki AM / PM, saati tam olarak göstermenin etkili bir yolu değildir. Orada belki bir günün saatiyle ilgili kafa karışıklığı olması ve gece yarısının olduğu tarihte yanıltıcı olması değil uygun şekilde belirtilmiştir. Yasal ve diğer resmi standartların 24 saat kullanımını gerektirdiğini göz önünde bulundurarak ortak düşünce.

24 saat - Dünya Saati Arkadaşınız

Hizmetimiz, seyahatleri planlarken dünyanın dört bir yanındaki insanlara zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olmak için 2005 yılında kuruldu. iş gezileri, çevrimiçi etkinlikler veya konferans görüşmeleri. Şu anda 24 saat dilimi şu hizmetleri sunmaktadır: İnternet sitesi dünya çapında milyonlarca insan için saat widget'ları, zaman dönüştürücü, olay geri sayımı ve diğerleri ve on iki dilde.

Telif hakkı © 2005 - 2024 24TimeZones.com. Her hakkı saklıdır.